Registreeri Lääne-Eesti rattamatkale

Registreerimine on lõppenud

Sparta Spordiklubi korraldatav..., traditsiooniline...,kolm päeva kestev, äärmiselt huvitav, silmaringi laiendav, enda ja Eestimaa looduse avastamist soosiv...,mõnusat kehalist tegevust ning loomulikult head seltskonda pakkuv sportlik üritus.., seekord siis Lääne- ja Harjumaal 10.-12.juunil.

Registreerimine kuni 3.juuni!

PROGRAMM

10.06  rong Tallinn-Turba (Elroni kellaaeg  täpsustamisel, praeguse graafiku kohaselt 8:56.)
Turba-Risti-Palivere-Taebla-Linnamäe-METSANURGA VEINIMAJA – Rootsiküla -Tuksi spordibaas ca 70 km. Esimesed paarkümmend kilomeetrit kulgevad vanal Haapsalu raudtee tammil. Taeblast suundume Linnamäe poole ja vaatame kus ja kuidas valmivad sealse Lihatööstuse tooted. Edasi uudistame Metsanurga Veinimaja elu ja olu ning mekime soovi korral ja mõistuse piires sealset toodangut. Ning esimese päeva lõpp juba läbi Kekkilä Eesti turbaväljade Tuksi Sprdibaasi, kus on rattamatka esimene ööbimiskoht.

11.06  Tuksi- Dirhami-Spithami-Nõva-Keibu-Alliklepa-Vihterpalu-KLOOSTRIMETSA SIIDRIMAJA-Paekalda Puhkekeskus ca 80 km. Teine päeva matka algus kulgeb paljuski mööda mere äärt, kus avanevad hunnitud vaated Läänemerele. Mere äärest peale Allikleppa suundume Vihterpalu mõisa suunas, sealt edasi juba Hatu mõis ja päeva nael -Kloostrimetsa siidrimaja, kus vaatame-kuulame  milliste nippidega valmib see suurepärane kihisev jook. Loomulikult degustatsioon.... Päeva lõpetab ühine õhtusöök parvsaunal Paekalda puhkekeskuses. 

12.06   Paekalda Puhkekeskus - Ämari - Paldiski-Laulasmaa-Keila-Joa-Vääna-Muraste-Tabasalu-Harku järv ca 95 km. Viimast päeva alustame majutuskohast Rummust ja suundume läbi Ämari Paldiski poole. Vaatame ära kõik, mida pakub meile Pakri poolsaar ning edasi juba Laulasmaa kaudu idülliline Keila Joa oma lossi, mõisa ja joaga. Siis Vääna rand ja Murastes Peeter Suure Merekindlus. Matka lõpp kulgeb maalilisel pankrannikul ja finis on Harku järve juures asuvas Olerexi tanklas.

            Rattamatka paketi maksumus 185.-  sisaldab:

  • kerget kehalist tegevust J 3 matkapäeva jooksul
  • majutust( koos saunaga) ja toitlustust kogu matka ajal (kaks ööd koos hommiku- ja õhtusöökidega) + kolm lõunasööki iga matkapäeva ajal.
  • Läänemaa ja Põhja-Eesti parimate looduvaadetega tutvumist ja marsruudile ,,sätitud“ ajalooliste kohtade külastust
  • parimatest parimat seltskonda kogu teekonna vältel
  • rataste ja pagasi transporti
  • kogenud matkajuhi teenust.

Paketi maksumus ei sisalda:

  • rongipiletit Tallinn-Turba
  • võimalike ratta kulumaterjale(v.a ketiõli ja pumba kasutus)