Taipoks - tõeline tahtejõu kool

Taipoks - mis see veel on?
 
Taipoksil – Muay Thai’l on pikk ajalugu Taimaal, kus see on maa rahvussport. Muay Thai esivanemaks peetakse Muay Boran`it (”vana poks”). See oli vorm ilma relvadeta võitlusest, mida kasutasid Siamese sõdurid koosmõjul Krabi Krabong`iga – relvapõhise stiiliga.

Erinevaid võitluskunstide vorme on kaua harjutatud läbi kogu Kagu- Aasia. Erinevates riikides tuntakse Muay Thaid erinevate nimedega: Kambodzas Pradal Serey, Malaisias Tomoi, Laos Muay Lao ja Birmas Lethwei. Taimaa sõjaväes kasutatakse aga muudetud taipoksi nimega Lerdrit.
 
Milleks harrastada taipoksi?

Muay Thai on võitluskunstina omapärane just selle poolest, et kasutatakse kõiki kehaosi, ka põlvi ja küünarnukke nii treeningutel, kui võistlustel. Muay Thai’d on hea harrastada nii enesekaitseks, kui ka parema füüsilise vormi saavutamiseks või parandamiseks.

Vastase ründamine nii ründamise, kui kaitse eesmärkidel, kasutatakse ka väikses koguses maadlust – klintš (püstimaadlus). Kui Muay thai fighter võistleb mõne teise võitluskunsti esindajaga (juhul, kui reeglid lubavad), kasutavad nad alati just põlve ja küünarnuki tehnikat – nende kasutamine annab alati selge eelise ja üleoleku.
 
Pidev liikumine ja löögid käte, jalgade, küünarnukkide ning põlvedega annab harrastajale hea kontrolli oma keha tasakaalu üle ja tagab parema vastupidavuse.
 
Taipoks Spartas!

Sparta võitluskunstide saal on koduks Tallinna Taipoksiklubile, mille liidriks ja peatreeneriks on kickboxingu maailmameister ja valitsev WKA Euroopa meister taipoksis Kevin Renno
 
 Olen ma taipoksi jaoks liiga noor või vana?
 
Sparta taipoksitreeningutele on oodatud  kõik huvilised alates 5-ndast eluaastast. Taipoksiga pole aga kunagi hilja alustada, Spartas on ka 40-ndates eluaastates osalejaid.

Taipoks on hea ja sobilik ka naistele!

Taipoks on lisaks universaalsele võitluskunstile ja efektiivsele enesekaitsele ka väga hea spordiala nii füüsilise vormi taastamiseks kui ka niisama kehakaalu langetamiseks. Spartasse on oodatud lisaks tegusatele noormeestele ka kõik tütarlapsed/naisterahvad, kes soovivad õppida enesekaitset taipoksi tehnikaga.
 
Palju maksab?

Rohkem infot: treener Kevin Renno, telef. 53460486 või meiliaadressil kevin.renno@muaythai.ee
 
 
Loe veel: