DANCEFUNC

Sven Idaranna loodud DANCEFUNC on tund, mis sobib kõigile, kellele meeldib mõnus muusika, soovivad arendada enda tantsuoskusi ja lihtsalt end vabalt ja hästi tunda! DANCEFUNC tund on sarnaselt YOGAFUNCiga Eestis FUNCITUP-laboratooriumis välja töötatud tantsutund, mille eesmärk on arendada meie kehatunnetust ruumis, tantsutehnilisi oskusi ja rütmitaju.

Seetõttu sobib tund nii täiesti alustajale kui ka juba kogenud tantsuhaile.

Sven Idaranna sõnul on tunni esimene kolmandik suunatud erinevatele harjutustele, millega valmistame keha ette tantsuks - lülisambamobiilsus, puusade, põlvede, õlgade liikuvus, hingamine, tasakaal jne, kõik mis on oluline, et ohutult ja ilusti tantsida. "Lisaks on soojenduses oluline tehniliste detailide õppimine läbi mängulisuse - nt. pöörded mis tunduvad alguses sõna otseses mõttes peadpööritavad, saavad kava õppides aina kindlamaks ja kehasse omandatud. "

Edasine tund läheb mõnusate tuntud ja vähem tuntud lugude saatel lihtsate kombinatsioonide õppimisele, millest lõpuks tuleb kokku särav lõpukoreograafia, mida võikski jääda tantsima:)

"Muidugi lõpetavad tunni vajalikud rahulikud venitused," vahendab Svan ja jätkab: "Minu soovitus on see tund võtta endale kavasse isegi siis, kui esimene kord tundub midagi raske, sest teeme ühte kava 2-3 kuud ja kindel on see, et harjutamine on see mis teeb meid (tantsu)meistriks."