Jõusaali uudised

Margus Silbaum: Power Plate pole hookus-pookus, vaid imemasin

16:31 03. märts 2010

Novembris peetavateks jõutõstmise MM-võistlusteks valmistuv Sparta treener Margus Silbaum proovis raske treeningnädala lõpuks Power Plate`i ning üllatus positiivselt. „See pole mingi hookus-pookus, vaid reaalselt toimiv treeningvahend,“ kinnitab Margus.


Euroopa hõbemedalimees Margus Silbaum suhtus varem Power Plate´i treeningomadustesse ehtmehelikult skeptiliselt. „Arvasin, et see on mõeldud peamiselt naistele ning ei pööranud sellele suurt tähelepanu,“ kõneleb Margus, kes oma tegemisi hoolikalt analüüsiva sportlasena huvitub eriti siselihaste treeningmeetoditest. „Sisemised lihased asuvad tööle alles siis, kui meid viiakse tasakaalust välja, näiteks köielkõndija kasutab palju sisemisi lihaseid,“ teeb Margus kiire hariva kiirloengu inimese sisemisest anatoomiast ja lisab, et Power Plate täitis tema jaoks oma ülesande suurepäraselt.

Trennis tõstab 16 tonni rauda

Soov proovida lihaste venitamist ning sisemiste lihaste ergutamist Power Platei abil tekkis Margusel pärast järjekordset ränkrasket treeningut, mille käigus oli ta tuule alla teinud kokku 16 tonnile rauale,“  „Kui teed  selliste koormustega 1,5 tunni jooksul nii intensiivselt trenni, on lõpuks selg- ja jalad väga väsinud ja valusad. Normaaloludes kestaks sellisest treeningust taastumine umbes 3-4 päeva, aga pärast Power Plate´il käimist olin juba järgmisel päeval puhanud ja vormis.  Ime oli sündinud.“
Silbaumi sõnul on venitusel ülioluline roll sportlase treeningprotsessis ning Power Platei´l tehtud venitused olid eriti efektiivsed. „Minu arvates on sellel masinal tohutu potentsiaal. Sain alles hiljuti teada, et seda kasutavad oma treeningute tõhustamiseks ka paljud tipptegijad, näiteks Norra suusatajad ning Manchester Unitedi jalgpallurid,“ räägib ta ja kinnitab, et koges omal nahal, et see pole mingi hookus-pookus, vaid reaalselt toimiv treeningvahend.

Põhieesmärk on MM-võistlused

Margus Silbaumi hooaja põhieesmärgiks on hea esinemine novembris Lõuna Aafrika Vabariigis peetavatel MM-võistlustel. „Praegu laon hooajale põhja alla, tõstes nädalas umbes 60 000 kilogrammi rauda. Pean tõstma töövõime selliseks, et suudaksin taluda suuri koormusi kuust kuusse.“ Marguse põhjaladumise tsüklisse kuulub ka osavõtt maikuus Rootsis peetavatest EM-võistlustest, kus ta teeb varasema kuni 90 kiloste sarja asemel kaasa kuni 100 kiloste meeste arvestuses. Miks selline kaaluvahetus? „See võistlus teenib eelkõige eesmärki olla vormis novembris ning pole otstarbekas ainult EM-i nimel oma kaalu alla võtta.“
Margus lähebki EM-ile tulemust tegema põhjatreeningute pealt ning peab medalivõitu sealt üsnagi ebareaalseks. Euroopa hõbemedaliomanikuna on ta lati lihtsalt veelgi kõrgemale tõstnud – MM-il medali ning oma isikliku rekordi ületamise suunas. Silbaum on võtnud sihiks purustada kolme ala kokkuvõttes isikliku rekordi 892 kilo. „Eestis on ainsana ületanud jõutõstmises kolme alaga 900 kilo piiri 70-nendate aastate lõpul Toivo Kurg, aga tema kaalus toona 125 kg,“ teab Margus, kes mullu oli maailma absoluutses edetabelis oma tulemusega 4. kohal. „Statistikat uurides olen tulnud järeldusele, et 900 kiloga pole keegi veel tiitlivõistlustel medalita jäänud.“
Kas nii juhtub ka novembris MM-il?

Lisa oma kommentaar

Sinu nimi:*
Sinu e-post:
Kommentaar:*
Lisa kommentaar
Kuvan 0 kommentaari
Ühtegi kommentaari ei ole.