Treeningnõuanded

Foto: Erkki Kesa
Sparta rühmatreeningute peatreener Janika Koch-Mäe sõnul tasub naistel liigutama hakata kohe pärast sünnitust.

Janika Koch-Mäe treeningnõuanded äsjasünnitanud naistele

10:15 12. august 2013

Hiljuti tublide kaksikute emaks saanud Janika Koch-Mäe sõnul tasuks end liigutama hakata õige varsti pärast lapse sündi.

„Kas alustada järgmisel päeval või järgmisel nädalal, sõltub sünnituse raskusest. Keisrilõike läbi teinud naine võiks arstiga nõu pidada,“ ütleb Janika, kes plaanib ise rühmatreeninguid juhendama naaseda juba oktoobris. „Teen juba usinalt trenni, ma ei taha ju klientide vormile alla jääda,“ naerab Janika.

Kuidas pärast sünnitust saavutada head sportlikku vormi? Kolme lapse ema Janika on sellele õige inimene vastama.

Janika 9 nõuannet äsjasünnitanud naistele:

  1. Õhtuti telekat vaadates tee vaagnapõhjalihaste harjutusi: tõmba välja hingates kõht sisse ja lase sisse hingates vaikselt tagasi. Seda saab teha nii istudes kui ka seistes.
  2. Teine vaagnapõhjalihaste treenimise harjutus on puusatõsted, mida saab teha põrandal, aga ka voodis teki al. Lamad selili, põlved kõverdatud, ja tõstad aeglaselt puusa üles, pingutades samal ajal kõhulihaseid – ehk siis tõmbad naba sisse.
  3. Treeni alguses umbes paar korda nädalas, sest beebiga tegelemine on juba niigi koormus.Treenimisega üle pingutada ei tasu. Keha peaks saama rahulikult taastuda kas või selleks, et rinnapiim ära ei kaoks. Lisaks on väsitavad ka unetud ööd.
  4. Treeninguks  tasub appi võtta kõik kodus leiduvad abivahendid.  Näiteks hantlite abil saad lihastesse  kiiresti toonuse tagasi. Kui beebi on juba suurem ja hoiab kenasti pead, saab vahvaid harjutusi teha koos temaga. Treening on ka jalutusringid käruga, mida võiksid teha iga päev - värske õhk annab hea enesetunde nii sulle kui ka pisikesele.
  5. Fitballil saad teha mitmesuguseid kerelihaseharjutusi. Lihtne ja tõhus on teha suurele võimlemispallile toetudes kätekõverdusi – siis pole need käsivarre-, rinna- ja õlalihastele nii koormavad kui põrandal tehes, aga enamik kerelihaseid peab tasakaalu hoidmiseks tööd tegema.
  6. Otsi häid treeningnippe youtubest. Ma ise olen ka sealt uusi ideid otsinud, kui mul rühmatrennis harjutused juba korduma kipuvad.
  7. Trenni on lõbus teha hulgakesi koos Rühmatreeningute fännina soovitan Spartas toimuvat spetsiaalset ema ja lapse rühmatreeningut.
  8. Toidulaud peab olema täisväärtuslik – kõik vajalikud valgud, rasvad ja süsivesikud.  Ära unusta, et hommikusöök on tähtsaim päeva söögikordadest, õhtul tuleks süüa tagasihoidlikumalt.. Kokku võiksid süüa 5 korda päevas, 3 põhitoitu ja 2 vahepala, see hoiab ainevahetuse töös ja varustab sind pideva energiaga.
  9. Ära alusta dieetidega, siis võib rinnapiim ära kaduda -  Imetamine nõuab lisaks 600 – 700 kcal täiendavat energiat, kaloreid vähendada pole kindlasti mõistlik. 

Lisa oma kommentaar

Sinu nimi:*
Sinu e-post:
Kommentaar:*
Lisa kommentaar
Kuvan 0 kommentaari
Ühtegi kommentaari ei ole.