Mida räägitakse Spartast

rühmatreeningud

Egle Eller-Nabi teeb treeneritööd kirega.

Egle Eller-Nabi: ideaalne treener teeb oma tööd kirega

15:10 20. aprill 2011

Meie rühmatreener Egle Eller-Nabi ütleb portaalile Fitness.ee antud usutluses, et ideaalne treener on energiline, heas vormis, teeb oma tööd kirega, on hea suhtleja, õpihimuline ja siiras.

Öeldakse, et naine on kõige ilusamas eas siis, kui ta on beebiootel. See väide peab paika ka Sparta rühmatreeneri Egle Eller-Nabi juures. Tema energilisus ja aktiivne eluviis peaksid eeskujuks olema ka neile naistele, kes veel "kõige ilusamas eas" pole. Kuidas Egle end vormis hoiab ja oma beebikõhu eest hoolt kannab?

Kuidas sa jõudsid treeneri ameti juurde, sinu staaž?
 

"Treeneriameti juurde jõudsin läbi tantsu. Hakkasin tantsima juba 4 aastaselt. Kooli ajal tegelesin ka kergejõustikuga. Spordipisik oli mul juba lapseeast sees. 7 aastat tagasi hakkasin juhendama cheerleaderite treeninguid. Sain üsna pea aru, et õpetamine mulle kohe sobib. Samal ajal tärkas mul ka huvi aeroobika vastu. Algselt küll vaid tantsuliste aeroobika stiilide vastu. Viimased kaks aastat olen täiendanud teadmisi peamiselt lihastreeningu ning jõusaali treeningu alal."

Kus oled õppinud/haridustase/kogemused/?
 

"Olen lõpetanud Kärdla Keskkooli Hiiumaal ning Rudolf Tobiase nimelise muusikakooli klaveri erialal. Olin aasta vahetusõpilane Venetsueelas, õppides kohalikus keeltekoolis hispaania ja inglise keelt. Lõpetasin Estonian Business Schooli ning elasin ja töötasin aasta Milanos. Treenerina olen end täiendanud mitmetel koolitustel ning workshoppidel. Samuti õpin ja loen palju iseseisvalt."

Kas treeneriamet on sinu jaoks rohkem töö või hobi?
 

"Treeneriamet on minu jaoks töö, mida suudan teha nagu oleks see mu hobi. Armastan oma tööd treenerina väga."

Kas treeneriks sünnitakse või saadakse?
 

"Ma arvan, et nii üht kui teist. Sul võivad olla väga head treenerile omased iseloomujooned, kuid selleks, et teisi õpetada ja juhendada, tuleb ka endal pidevalt areneda ja õppida. Vastasel juhul pole ju mingist hetkest enam teistele midagi edasi anda."

Milline on sinu arvates ideaalne treener?
 

"Ideaalne treener on energiline, heas vormis, teeb oma tööd kirega, hea suhtleja, õpihimuline, siiras. Omadusi, mida siia lisada on palju."

Kas sa oled alati treeneri rollis või tegeled ka millegi muuga?
 

"Töötan Tallinna Kesklinna Valitsuses Kultuuri- ja Noorsootöö osakonnas. Minu põhitööks on tervise ja kultuurisündmuste korraldamine erinevatele vanusegruppidele. Tõlgin ja koostan treeningkavasid ajakirjale Hers ning Muscle & Fitness. Vaba aja püüan veeta oma pere ja sõbrannadega. Tihti võib mind leida kas kellegi teise trennist või mõne muu sportliku ajaveetmisviisiga tegelemas."

Eesmärgid tulevikuks?
 

"Mul on väga vedanud, mul on töö, mida teen rõõmuga, armastav perekond ning sõbrad, kes on minu jaoks alati olemas. Loodan, et see jääb alati nii ning oskan seda hinnata ja hoida mis mul on. Lähiaja tähtsaim eesmärk, on ilmale tuua oma laps."

Sa oled beebiootel. Kuidas hoiad end raseduse ajal vormis?
 

"Olen kogu raseduse jooksul olnud väga liikuv ja aktiivne. 7 kuu lõpuni andsin ka rühmatreeninguid. Kõik suure koormusega ja hüpetega trennid olen oma treeningkavast välja jätnud ning asendanud jooga ning venitustrenniga. Nüüd kus mu rasedus on päris lõpufaasis sobib mulle aeroobne treening jõusaalis ja vabas õhus, jooga ning ujumine."

Paljud naised kardavad raseduse ajal treeninguid jätkata, kuidas suhtud sina beebikõhuga treeningutesse? Mida tohiks ja mida mitte teha?
 

"Minu soovitus on jätkata kindlasti aktiivset eluviisi. See on tervislik ja hea nii emale kui ka sündivale lapsele. Tuleks alati jälgida oma enesetunnet ning kui mingi spordiala või harjutus tundub ebamugav, tuleb see ära jätta. Soovitav on nõu pidada ka oma arstiga. Kindlasti pole rasedus aeg, mil alustada mõne uue spordialaga. Ma ei soovita spordialasid, mis põhjustavad liigset lihaspinget, hüppeid, ratsutamist, ekstreemspordialasid."

Mida soovitaksid noortele lapseootel emadele?
 

"Lapseootus on väga ilus aeg, nautige seda ning püüdke oma tegevustes ja otsustes alati arvestada, et olete kahekesi."

Kust leiad motivatsiooni ja energiat?
 

"Saan energia ja motivatsiooni oma tegevustest ning lähedastest inimestest. Kui tunnen, et olen energiast täiesti tühi ja väsinud, püüan võtta paar vaba päeva ning sõita Hiiumaale. Juba laevalt maha sõites tunnen, kuidas saan positiivset energiat."

Kelleks soovisid lapsena saada?
 

"Mannekeeniks või õpetajaks. Mõnes mõttes on mõlemad unistused täitunud - olen teinud erinevaid moeshowsid, fotosessioone, aastaid tantsisin ja esinesin erinevate showgruppidega laval ning treenerina olen ka ju õpetaja/ juhendaja ametis."

Autor: Fitness.ee