Uudiseid Spartast

Sparta jooksugrupp plaanib tegusat spordiaastat

14:39 12. jaanuar 2018

Sparta jooksugrupile oli eelmine aasta edukas. "Trennides käijate arv on kasvanud, väga paljud on saanud kiiremaks ning uuendanud erinevatel distantsidel oma isiklikke rekordeid," kinnitab jooksjate juhendaja Toomas Tarm.

Vaadates tagasi lõppenud aastale sõnab Tarm, et kevadel startis juba kolmandat korda SEB maratoniks valmistujatele uus treeninggrupp, mille paljud liikmed jätkavad ka tänavu regulaarseid treeninguid Spartas. "Sügisel alustas tegevust esimene noorterühm, millest loodame kasvatada järelkasvu praegustele tegijatele," ütles teenekas juhendaja.

2017. aasta kevadel toimus ka klubi ajaloo esimene lõunalaager. "Treenisime ja puhkasime aktiivselt Portugali lõunarannikul Albufeiras 10 päeva, osalejatele meeldis ja järgmisel aastal on laager veidi pikem ning tulijaid rohkem.

Tegime mitmeid muidki ühisüritusi. Talvel korraldasime jooksuklubide vahelise saalihokiturniiri, juulis toimusid Sparta suvepäevad  koos ümber Pühajärve jooksuga, oktoobris osalesime suure tiimiga Saaremaa Kolme Päeva  Jooksul ning novembris toimus Otepääl jooksugupi sügislaager. Kõige osavõturohkemaks võistluseks oli meile tradistsiooniliselt SEB Tallinna Maraton, kus neljal põhidistantsil oslaes üle 100 spartalase, lisaks veel lapsed ja joogipunktis abistajad."

Sparta jooksjatele 6 Eesti meistritiitlit

Ka tulemuste poolest oli lõppenud aasta edukas - spartalaste saagiks oli üle 20 Eesti meistrivõistluste medali ja 6 meistritiitlit. Pooled meistritiitlid olid võistkondlikud - võitsime mõlemad ekidenid ning lisaks meeste 4x1500m teatejooksu. "Meil treenib ligi kümme EMV medalisti ja mitmed, kel loodetavalt see eesmärk täitub tuleval aastal. See näitab, et võistlusjooksjate pink on meil Eesti olusid arvestades pikk ja korralik. Mitu Sparta liiget esindas möödunud aastal Eesti koondist - olime esindatud kõikidel olulisemaltel kergejõustiku koondisevõistlustel - MMil, Võistkondlikul EMil ja Balti MVl," vahendab Tarm.

Järgmine aasta ja jooksuhooaeg tõotab tulla sisukas ning tihe. "Jätkame enamuse traditsiooniliste üritustega. Kevadisse lõunalaagrisse on tulemas üle 20 inimese. Enne seda, veebruari alguses osaleme ajaloos  teise Eesti võistkonnana Klubide Euroopa Meistrivõistlustel krossijooksus, kus starti on minemas 5 meest. Lisaks plaanime kindlasti nii kevadel kui sügisel koduse nädalalõpulaagri.

Kõige selle kõrvalt jätkame muidugi aastaringsete treeningutega. Ootame veelgi liikmeskonna kasvu. Kuid kõige olulisem on, et kõikidel meil treenijatel silm säraks ja eesmärgid täituksid."

Rohkem infot jooksugrupi tegemistest saab Toomas Tarmilt (toomas@sparta.ee) või Ahto Tatterilt (ahto@spartasport.ee).

Lisa oma kommentaar

Sinu nimi:*
Sinu e-post:
Kommentaar:*
Lisa kommentaar
Kuvan 0 kommentaari
Ühtegi kommentaari ei ole.