Uudiseid Spartast

Roman Fosti saavutas Portugalis kõrge 10. koha.

Sparta jooksjad eesotsas Roman Fostiga tegid Portugalis superesituse

14:50 05. veebruar 2018

Sparta viieliikmeline meeskond võistles Portugalis Miras murdmaajooksu Euroopa klubide võistkondlikel karikavõistlustel, neist parimana sai Roman Fosti 115 mehe konkurentsis kõrge 10. koha.

Sparta tiimi esinumber Fosti jooksis 10,3 km ajaga 30.41, kaotades võitjale 56 sekundiga. Jooksu võitis Portugali klubi esindav keenialane Davis Kiplangat ajaga 29.44. Tema oli ka ainus, kes suutis trassi läbida alla 30 minuti. Teisena lõpetas Belgia klubi esindaja Isaac Kimeli 30.02-ga ja kolmandana türklane Ramazan Ozdemir 30.14-ga.

Fosti sõnul võib ta tänase võistlusega rahule jääda. “Ma ei osanud väga midagi loota, kuna viimasel nädalal tundsin mägedes väsimust. Distantsi vältel oli tunne hea, kuid kartsin, et võin ära vajuda. Suutsin tempot hoida ja lõpuks ka kiirendada. Kahju ainult, et väikse taktika veaga lõpuspurdis kahest mehest ette ei saanud,” ütles Fosti ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. 9. kohal lõpetanud Šveitsi klubi jooksja edestas Fostit ühe ja 8. koha saanud Belgia klubi jooksja kahe sekundiga. Fosti eesmärk on 10 km tavadistantsil sel aastal joosta aeg alla 30 minuti.

Sparta meeskonnast osutus paremuselt teiseks Raivo Alla, kes sai 86. koha ajaga 33.31 (+3.47). Järgnes Taavi Tambur 87. koha ajaga 33.37 (+3.52). “Sain alguses heas tempos minema, järgnevatel ringidel parandasin positsiooni. Rajal olevad põlvekõrgused palgid ületasin kiirelt,” märkis Tambur, kes võistles tavalistes jooksujalatsites.

Ats Sõnajalg sai 91. koha ajaga 33.55 (+4.10). “Ootamatu kurgu külmetus võttis olemise natuke kehvemaks, röövides kindlasti 30-60 sekundit lõpuajast. Normaalne olnuks Fostile kaks minutit kaotada, aga üle kolme minuti oli natuke paljuvõitu. Ühesõnaga kerge põrumine minu poolt. Kahju, et ei suutnud head tervist hea vormiga õigeks ajaks klappima saada,” lausus Sõnajalg.

Roman Hvalõnski piirus 95. koha ajaga 34.03 (+4.18). Hvalõnski sõnul polnud täna tema päev. “Eelmise nädala haigus ning alaselg andsid tunda,” tõdes ta.

Meeskondlikus arvestuses kuulus Spartale 22 meeskonna seas 17. koht. Arvesse läksid nelja parema jooksja tulemused. Esikoha võitis Portugali klubi Sporting. Teine koht kuulus Belgia klubile Olympic Essenbeek Halle ja kolmas koht Hispaania klubile Atletismo Bikila.