Uudiseid Spartast

Martti Himma võistlushoos.

Tartu maratoni kiireimad spartalased olid Martti Himma ja Reeda Tuula

15:07 19. veebruar 2018

Pühapäeval toimunud 45. Tartu suusamaratoni parimad spartalased olid mestest Martti Himma (5. koht), naiste arvestuses kaheksandaks tulnud Reeda Tuula.

Otepäält Elvasse toimunud juubelimaratonil  lõpetas  kokku pikema maa 63 km distantsi 2573 suusatajat ja lühemal maal oli finiseerujaid 775. Osalejate sõnul tegi värskelt sadanud lumi suusaraja küll kõvasti ilusamaks, kuid samas ka pehmeks, kus libisemine just kõige parem polnud

Sparta oli esindatud rohkearvulise osavõtjaskonnaga, kellest tulemuse said kirja pikal distantsil tervelt 44  ja 31 km võistlusmaal 6 suusatajat.

Meestest saavutas 5. koha Martti Himma, olles ühtlasi ka parim eestlane ning naistest tuli 8-ks Reeda Tuula, mis andis talle eestlannade Anette Kasemetsa ja Triin Ojaste järel  3.koha.

Võitjale kaotas Himma kõigest 4,4 sekundiga. „Sõidu esimene pool oli pigem rahulik ning kuskil 3-4 km enne lõppu tundsin end veel hästi, aga siis panid prantslased teise käigu sisse. Täna ei olnud kahjuks nii palju jõudu, et lõpusirgel nendega asju lahendada. Kokkuvõttes siiski väga lahe päev, sest üle pika aja sai pikal Tartu Maratoni rajal võistelda,“ sõnas Himma

"Kuigi Eestimaa talv on olnud lume poolest sel aastal väga heitlik ning ettevalmistus maratoniks pole seetõttu olnud paljudel just kõige parem, siis sellegipoolest tulid

paljud spartalased ikkagi  suurele suusapeole osalema ning suusatades Eestimaa ilust talvist loodust nautima," jäi Sparta  kestvusalade juht Raul Olle spartalaste esinemisega suusapeol rahule.