Uudiseid Spartast

Sparta noored jooksjad tõid Rakverest 5 hinnalist medalit

13:09 02. juuli 2019

Nädalavahetusel Rakveres peetud Eesti noortemeistrivõistlustel kergejõustikus saavutasid Sparta jooksjad kokku 5 medalit -ühe kulla, kolm hõbedat ja pronksi.

Avapäeval tõi Spartale esimese medali oodatult Hardy Kaska, saavutades 1500 m jooksus 2. koha (aeg 4.18,31). Taktikajooksus kaotas ta napilt küll heas hoos olevale Kalev Hõlpusele, kuid suutis võita teist soosikut Robert Telpti. Henrik Otsman jäi U18 vanuseklassis napilt medalita, neljandaks (aeg 4.34,65).

Takistusjooksus saavutasid Sparta noormehed koguni kulla ja hõbeda. U18 vanuseklassis saavutas Kert Kask oma esimese EMV medali ja kohe kuldse. Kerti aeg oli 6.48,85. Reimo Gert Laaspere oli viies.

Päevale pani korraliku punkti Andry Soo U 23 hõbemedaliga (aeg 10.21,31). "Seekord tuli põhirivaal Deniss Šalkauskasele kindlalt alla vanduda," kommenteeis Sparta jooksugrupi peatreener Toomas Tarm. Hardy, Henriku, Kerdi ja Reimo treener on Maile Mangusson ning Andry treener Ahto Tatter.

Oma teise poodiumikoha saavutasid nii Hardy Kaska kui Kert Kask. Hardi lõpetas U20 vanuseklassi 800 m teisena, 2 minuti piirist jäi puudu väga napilt, aeg 2.00,12. Kert oli U18 3000 m jooksus kolmas ajaga 9.51,43. Mõlemad tulemused on noormeeste isiklikud rekordid. Andry Soo lisas eelmise päeva hõbemedalile 5000 m distantsil 4.koha.

Kolmandal ja neljandal võistluspäeval olid tules nooremad, U14 ja U16 vanuseklassi noorsportlased. Treener Toomas Tarmi sõnul siit Spartale medaleid ei tulnud, küll aga isiklikke rekordeid  ja kõik võistelnud andsid oma parima. "Kõrgeima koha saavutas Kätlin Talu U14 tüdrukute 1000 m jooksus, aeg 3.29,54 ja 7.koht, 600 meetris oli Kätlin 15. U14 poisid Trevor Karro ja Mario Marcincevicz  lõpetasid 1500meetris 10. ja 11. ning 800m distantsil vastavalt 16. ja 21.kohaga. Kõiki kolme noort treenib Maarius Unt. U16 vanuseklassi poiste 800m jooksus saavutas Mark Markos Kehva  8.koha," kõneles Tarm ja lisas, et 5 medali võitmine on selge märk Sparta jooksugrupis tehtavast tublist tööst.