Nüüd saad osta personaaltreeneri teenust Alar Seimilt, Mart Seimi treenerilt!

Jõutõstmise treeningud aitavad omandada õiget tehnikat

Jõutõstmine on spordiala, mis koosneb kolmest alast: kükkimisest, lamades surumisest ja jõutõmbest. Võistlejate paremusjärjestus kehakaaluklassides pannakse paika kogusumma järgi, mis saadakse kükkimise, lamades surumise ja jõutõmbe parima tulemuse liitmisel.

Kes on treener?

Sparta jõutõstmist juhendab Margus Silbaum, kelle silmapaistvamad saavutused on:

  • Üle 200 Eesti rekordi püstitust 17 aasta jooksul, lisaks Euroopa rekord jõutõmbes 352,5kg kehakaalus -93kg
  • Enim medaleid toonud Eesti jõutõstja Euroopa ja maailmameistrivõistlustelt (13.medalit täiskasvanute arvestuses)
  • Võistlustel püstitatud isiklikud rekordid kükk 360kg, lamades surumine 235kg ja jõutõmme 352,5kg

Mida pakume?

  • Paketiga liitunud täiskasvanud ja noored saavad kasutada Sparta jõutõstmise inventari 7 päeval nädalas kõikidel kellaaegadel, kui spordiklubi on avatud.
  • Iga kuu uus treeningkava lähtuvalt füüsilisest seisundist, eesmärgist ja toimunud arengust.
  • Toitumissoovitused ja nõustamine sõltuvalt eesmärgist

12-19 a. noortel on rõhk mitmekülgsel treeningul

Jõutõstmist harrastama hakkavate noorte treeningutel on põhiline rõhk mitmekülgsel treeningul ja õigel sooritustehnikal. Arvestades fakti, et tavaliselt jõutakse jõunäitajate poolest elu parimasse vormi alles 40 aastaselt, siis puudub jõutõstjatel kiirustama sundiv ajafaktor.
Praktika näitab seda, et noorte jõunäitajaid on võimalik kasvatada kõige lihtsamalt läbi mitmekülgse kava ja treeningraskused ei oma siin erilist rolli. Treeneri kogenud silma all hoidutakse juba eos raskuste lisamise nõiaringi sattumisest, mis on põhiline takistus noortel õige sooritustehnika omandamisel.  Nimelt, kui treeningraskus on liiga kõrge, siis tavaliselt kannatab sooritustehnika, mis pikas perspektiivis takistab põhiliselt jõu arengut.
Sparta noored jõutõstjad puutuvad oma treeningutel kokku ligemale 60 harjutusega, mis tagavad mitmekülgse kehalise arengu ja on eelduseks vigastustevabale spordile.

Aitab algajaid täiskasvanuid mõista elementaarset treeningprotsessi

Jõutõstmist võistlusspordina harrastama asujatel on esmane ülesanne nagu noorsportlastel omandada õige sooritustehnika ja elementaarne treeningprotsessi mõistmine, mis on aluseks hilisemale tulemuse arengule. Algajatele mõeldud kava koostamisel lähtub treener iga inimese individuaalsest füüsilisest võimekusest ja kehalisest eripärast.

Edasijõudnud täiskasvanud saavad keskenduda tõsisemalt eesmärgile

Edasijõudnud, kes on omandanud korraliku sooritustehnika, saavad keskenduda juba tõsisemalt püstitud eesmärgile. Selles grupis osalejad puutuvat kokku jõutõstmise kui võistlusspordiga kõikides etappides.

Võistlusteks valmistumine ja võistlemine vajab igal spordialal kogemustega treenerit, kuid jõutõstmises on treeneri roll tavapärasest suurem, kuna võistlustel kasutatakse spetsiaalset võistlusvarustust. Sellises olukorras võivad korraliku võistluskogemusega treeneri näpunäited väga otsustavaks osutuda.

Palju maksab?

Täiskasvanute jõutõstmise treeningud

Spordiseltsi liikmele on kalendrikuu treeningmaks 13 €. (mitteliikmele lisandub igakordsel külastusel sissepääsutasu, esimene kuu 33 € (treeningmaks+ esimene treeningkava).

Hind sisaldab:

  • 30 päeva treeningkava lähtuvalt füüsilisest seisundist ja eesmärkidest sagedusega 2-7 trenni nädalas.
  • Treeneri abi ja nõuandeid T,N 17:30-19:30.
  • Treeningtulemuste analüüsi, millest lähtuvalt pannakse paika järgmise kuu treeningkoormus ja harjutuste valik. Toitumissoovitusi ja nõustamist (näiteks, kuidas langetada kehakaalu keharasva arvelt nii, et jõunäitajad ei väheneks).

Rohkem infot: Margus Silbaum, telefon 56833516; margus@silbaum.net

 Tule jõutõstmistreeningule ja pane ennast proovile!