Indrek Järv

Indrek Järv

Bujinkan

Indrek Järv: julgust esimesse trenni tulekul!

Indrek Järv alustas Bujinkani treeningutega umbes tosin aastat tagasi. Enne seda oli ta tegelenud erinevate karatedega, kobudoga ja paljude muude aladega. „Oma dojo sai avatud aastal 2008, kui omandasin Shodoshi-ho (abiõpetaja) litsentsi,“ kõneleb Indrek, kes läbis 2010 novembris Jaapanis lesimese eestlasena edukalt Bujinkan 5. Dan eksami, omandades seeläbi Shidoshi (õpetaja) litsentsi.
 
Oma ametilt on Indrek  tarkvara arendaja. „Istun väga palju arvuti taga ning selline hobi on hädavajalik, et ennast aegajalt tööst eemale saada,“ on ta veendunud.  „Meie tegemiste saab lisainfot alati kodulehelt: www.bujinkan.ee.“
 

Sodiaagimärk, kuidas see iseloomustab Sind?
 
"Olen Vähk aga rohkem ei oskagi selle teema koha pealt kommenteerida."
 
Mis Sind võlub oma ala juures?
 
"Loomulikus ja lihtsus, mis pidi olema ka sõjakunstide suurim kunst ja saladus. Keerulised asjad ei "tööta" päris võitluses, tehes aga mitte loomulikke liigutusi või kasutades mitteloomulikke asendid hävitame lihtsalt omaenda keha.
 
Aga õppida loomulikust või lihtsaid tehikaid on tegelikkuses ülikeeruline, seda teavad kõik, kes on treeningutel osalenud.
 
Võibolla võlub ka see, et Bujinkan on põhjatu oma teadmiste poolest, sa võid õppida terve pika elu aga alati on midagi juurde õppida. Ja muidugi mitmekülgsus, juba eri liiki relvi õpitakse Bujinkanis kümmekond."
 
Mis Sulle meeldib teha vabal ajal? Sinu hobid?
 
"Bujinkan ongi minu hobi, sellele kulub väga palju aega ka väljaspool treeningsaali. Vahel üritan ikka aega maha ka võtta, lihtsalt olla ja puhata."
 
Sinu kirjanduslik maitse?
 
"Ammu mulle meeldis lugeda põnevaid seikluslugusid, suur lemmiksari oli "Seiklusjutte maalt ja merelt", nüüd ma vist pole aastaid ühtegi eestikeelset raamatut läbi lugenud, kogu aeg ja energia kulub ka tööle või hobile, kus mõlemas on kirjandus põhiliselt inglisekeelne."
 
Missugused on Su meeldejäävaimad filmi- ja teatrielamused? Lemmiknäitlejad?
 
"Näiteks üks film mida aegajalt uuesti vaatan on "Viimane Samurai". Lemmikuid on palju, konkreetselt kedagi välja ei tooks."

Mis muusikat eelistad kuulata?
 
"Olen suur Eesti muusika kuulaja, kuulan küll aga põhiliselt ainult autoga sõites."
 
Konkreetne muusikapala, mis tõmbab Sind enne treeningut käima?
 
"Sellist konkreetset pole, uued lemmikud tulevad ja vanad lähevad."
 
Kes on sinu lemmiksportlased? Miks?
 
"Otsest lemmikut pole. Aegajalt jälgin Baruto tegemisi, kuna sellel alal on seoseid ka sellega mida ma ise harrastan."
 
Iseloomusta Spartat? Sinu arvamus Spartast?
 
"Minu arvates superklubi. Aegajalt on küll palju rahvast aga kõik toimib ja on väga meeldiv."
 
Sinu elu moto?
 
"Aut viam inveniam aut faciam" ehk "I'll either find a way or make one". Hannibal
 
Kindlast veel ka Dr. Masaaki Hatsumi tuntud ütlemine: „Gambatte“ ehk "Keep Going!"
 
Soovitus inimestele, kes Su tundi tulevad?
 
"Julgust kõige raskema sammu tegemisel, esimesse trenni tulekul. Seltkond on meil hästi positiivne ning treeningud on lõbusad ja pingevabad, igaüks areneb omas rütmis ja kedagi tagant ei sunnita."
 
Sinu lemmiktund rühmatreeningutes seast? Miks?
 
"Kahjuks jään siin vastuse võlgu, kuna pole saanud peale jõusaali millegis osaleda. Jõusaali kasutan põhiliselt enne treeningut soojenduse tegemiseks."

Loe veel:

Jaapani võitluskunstide ametlik dojo on nüüd Spartas