Maris Kajari

Maris Kajari

Sparta Pump, Zumba, Personaaltreener
Sparta aasta treener 2016 ja 2017
5182174

Maris Kajari: pole olemas teed õnne juurde, õnn ongi tee

Maris usub elukestvasse õppesse, ning arvab, et hea treener õpibki terve elu. Ta on läbinud erinevaid treenerikoolitusi ning õpib hetkel Tallinna Ülikoolis kehakultuuuri.

Marise koolitused

Marisel on Eesti Võimlemisliidu I taseme treeneri litsents, lisaks on ta läbinud veel stepi, fitballi, core, spinningu ja zumba koolituse.

Maris on lõpetanud akadeemia Nord´i õigusteaduskonna ning töötanud ka SEB pangas erakliendi laenuhaldurina.

„Olen kolme plikatirtsu ema ja naudin seda kogu südamest - ema olla on imeline,“ särab Maris. „Olen oma elus alati armastanud seda, mida teen, seega ma arvan, et see ongi saavutus. Kõike mida teen, teen südamega - ilma väljakutseteta oleks elu väga igav.“

Sinu Sodiaagimärk? Kuidas see iseloomustab Sind?

„Kaksikud. Kunagi ei tea, mida homne toob. Olen mitmekülgne, energiline, mis aga peamine - armastan inimesi, nendega suhtlemist ja töötamist. See paneb mind elama ja särama. Armastan ja hindan elu ning kõike, mis mulle antud!“

 Mis Sind võlub oma ala juures?

„Need rõõmsad ja rahulolevad näod pärast trenni ja kellegi õnnelik õlalepatsutus sõnadega: "Kui ma vahepeal ei jõudnud, siis vaatasin sind ja sain nõnda palju jõudu juurde." Ma arvan, et kui ma ise naudin seda, mida teen, siis on seda ka väljapoole näha. "

Mis Sulle meeldib teha vabal ajal? Sinu hobid?

„Enamus vabast ajast kuulub mu perele. Kuna lapsed veel väikesed, siis enamuse ajast olengi nendega koos. Vabal ajal meeldib sportida, sportida ja veel kord sportida. Saan energiat, kui olen ennast liigutanud - käinud väljas lumes kõndimas, jooksmas, või mõnes muus trennis. Öeldakse ju, et terves kehas terve vaim.“

Sinu kirjanduslik maitse?

„Meeldivad erinevad kirjanduslikud üllitised, mis puudutavad tervist, sporti, tervisesporti.“

Missugused on Su meeldejäävaimad filmi- ja teatrielamused? Lemmiknäitlejad?

"Viimase aja filmielamus on "Mina enne sind."- olin selle filmi lummuses päevi ja palusin trennides inimestelt, et seda filmi peavad kõik vaatama. Lisaks otsisin välja autori ja ostsin tema teise raamatu, mis on järjeks sellele filmile."

Mis muusikat eelistad kuulata?

„Autos on esikohal lastelaulud: Lotte ja Venno Loosaare lastelaulud, mis on nii lahedad, et on hakanud mind lausa kummitama. Üldine muusikamaitse muutub vastavalt tujudele ja aastaaegadele.“

Konkreetne muusikapala, mis tõmbab Sind enne treeningut käima?

"Mind tõmbab muusika alati käima- hetke lemmik on "50 Ways To Say Goodbay." Aga kuna need muutuvad iga päev, iga nädal, siis ikkagi väga raske on öelda konkreetset lugu. Muusikal on minu elus väga tähtis koht ja see mõjub mulle alati hästi."

Kelle või mille võtaksid kaasa aastaks üksikule saarele?

„Oma kalli mehe ja lapsed - nemad on minu tugi ja minu kindlus."

Kes on sinu lemmiksportlased? Miks?

„Naistest: Kristina Šmigun-Vähi - just sellepärast, et ta on pärast lapse sündi nii võimsalt tagasi tulnud. Minu respekt!

Meestest: Gerd Kanter, sest ta on minu koolivend ja lihtsalt väga hea inimene.“

Iseloomusta Spartat? Sinu arvamus meie klubist?

"Sparta vastab oma sloganile: teadlikule tegijale. Ainuke spordiklubi, kus ei rõhuta sellele, et too oma raha meile, vaid sellele, et palun tee sporti! Meeldib see, et ei üritata kõigest hingest olla teistest klubidest üle, vaid aetakse oma asja ja nagu näha, on see väga hästi õnnestunud. "

Soovitus inimestele, kes Su tundi tulevad?

"Unusta kõik mured, anna endast parim parema enesetunde nimel. Tee trenni nii, et kui sa saalist lahkud, siis saad öelda: andsin endast parima. "

Sinu elu moto?

"Pole olemas teed õnne juurde - õnn ongi tee."

Sinu enda lemmiktund? Miks?

"Number 1 on kindlasti Zumba, sest olen kogu elu armastanud tantsimist. Tantsimine hoiab erksana nii keha kui ka meele. Meeldib ka Spinning - oma tempo, muusika ja koormusega. Ja muidugi PumpFX - oma lõbususe ja jõu poolest.“

 
Loe veel:

Maris Kajari: kui tahad pidutseda, tule Zumbasse

Maris Kajari: inimese eluülesanne on olla õnnelik